CEO Ivan Richtár v rozhovoru o robotizovaných skladech a budoucnosti e-commerce

Srp 22, 2022 | E-commerce

Před nedávnem za námi do Dextrum Fulfilment dorazil Martin Hubeňák z podcastu CO-LO, zabývajícím se logistikou. Dal si za úkol vyzpovídat našeho generálního ředitele Ivana Richtára a s jeho pomocí trochu více nahlédnout do problematiky robotizovaných skladů a Fulfillmentu obecně. 

V rozhovoru se postupně dozvíte, jak dlouhá cesta vede od „ajťáka“ k postu ředitele, jakou roli hrají v Ivanově životě inovace a proč vidí ve Fulfillmentu budoucnost většiny e-shopů.

Po představení hlavy našeho týmu došlo na bližší seznámení s pojmem Fulfillment. Zjistíte
tak nejen o co jde, jak se na něj nahlíží v zahraničí vs. u nás a proč ho má vlastně Dextrum v názvu, ale také to, v čem všem spočívají jeho výhody a proč se vyplatí investovat do jeho inovací.

A protože jsme specialisté na robotizovaný Fulfillment, nechybí ani porovnání s tím nerobotizovaným. Pan Richtár pro představu popisuje, že 1 picker na robotizovaném skladu zastane práci, na kterou by jich v tom nerobotizovaném bylo potřeba 4-5. To vše díky robotům a moderním technologiím. Pokud vás ale stejně jako moderátora napadá otázka, zda se mají lidé bát o místo a čeká nás budoucnost skladů zcela bez obsluhy, pak můžete zůstat klidní – stále jsou a budou činnosti, které roboty nahradit nelze.

Podcast se věnuje i robotům jako takovým. Vy se tak můžete dozvědět, co ke svojí činnosti potřebují, co obnáší jejich provoz anebo za kolik byste si jednoho takového robota pořídili. V případě, že jste pak ze strany malých a středních e-shopů, neměl by vám uniknout popis výhod a přínosu pro takové podnikání, nechybí ale ani upřímné zhodnocení toho, kdy se fulfillmenové řešení zkrátka a dobře nevyplatí.

Zajímá vás víc o světě nejmodernějších technologií a logistice budoucnosti? Pak s Martinem a Ivanem „nahlédněte“ do skladů Dextrum Fulfillment a podívejte se na budoucnost očima našeho nejpovolanějšího inovátora!
CO-LO: Ivan Richtár – Automatizace a robotizace skladové logistiky

Rozhovor Ivana a Martina o tom, pro koho jsou služby Fulfillmentu ideální volbou a kde naopak moc nedávají smysl. Pokud přemýšlíte, zda je váš brand připraven na inovaci v podobě naší komplexní logistické služby, odpovědi máte doslova na dosah ruky.

Rozhovor Ivana a Martina o tom, pro koho jsou služby Fulfillmentu ideální volbou a kde naopak moc nedávají smysl. Pokud přemýšlíte, zda je váš brand připraven na inovaci v podobě naší komplexní logistické služby, odpovědi máte doslova na dosah ruky.

Otázky/okruhy:

 1. Pojďme se na začátek krátce pobavit o kdo je Ivan Richtár a kudy vedla jeho cesta k současné pozici?
 2. Co je Dextrum Fulfillment si řekneme v zápětí. Ještě před se rád dotkl slova „Fulfillment“, neboť speciálně v dnešní době e-commerce se toto slovo hodně skloňuje a z mého pohledu se z toho stává jeden z oborů v této oblasti logistiky. Jak se na to díváte vy jako ředitel společnosti, která to má ve svém názvu?
 3. A nyní nám přibližte, co je Dextrum Fulfillment?
 4. Prezentujete se svými roboty, respektive robotizací skladové logistiky. Jak si takovou robotizace můžeme představit a jak se tímto odlišujete od ostatních poskytovatelů Fulfillment servisu?
 5. Můžete mi říct jaké jsou ty zásadní rozdíly mezi robotizovaným a (ne) robotizovaným Fulfillmentem?
 6. Do jaké míry dokáží vaší roboti nahradit lidi v takových provozech?
 7. A co se stane, když takový robot vypoví službu, případně jaké existují rizika v takovém provoze a jak být na ně připraven (jaká jsou backup řešení)?
 8. Jak významnou roli, podle vás, hraje skladová logistika pro e-shopy (malé či velké)?
 9. Jak a kde najít výhody Fulfillmentu?
 10. Zajímalo by mě, jak z toho mohou e-shopy profitovat, v případě že využijí služby robotizovaného Fulfillmentu?
 11. A jak se o tom můžou přesvědčit, ještě před rozhodnutím, že s vámi podepíše kontrakt?
 12. A kdy je vhodná doba pro majitele či manažery e-shopů vůbec uvažovat o outsourcingu procesu v případě Fulfillmentu?
 13. Kdo by naopak neměl uvažovat o tomto řešení nebo v jaké fázi to nemá ten tížený efekt?
 14. Jak přistupujete k inovacím ve vašem oboru a jak moc inovativní jste (zkuste uvést něco konkrétního prosím)?
 15. Proč může být Fulfillment založený na robotech a automatizovaných technologiích to nejlepší?
 16. Dnes vidíme a čelíme různým a hlavně nečekaným vlivům na celou logistiku. Jaký vývoj v e-commerce očekáváte vy následujícím roce.
 17. Překvapilo vás za poslední krátkou dobu něco, co zásadně ovlivňuje váš byznys? Prosím o jednu méně pozitivní a jednu více pozitivní odpověď a také případně, jak jste se k tomu postavili a co to pro vás v konečném důsledku znamenalo nebo ještě může znamenat?
 18. Je podle vás logistika oborem, který by se měl více dostávat do povědomí lidí a více se vyučovat na školách?
 19. Jací lidé u vás ve společnosti najdou uplatnění a spolupracujete či vychováváte si nějaké studenty v budoucí inženýry logistiky?
 20. Co z vašeho pohledu znamená logistika pro byznys a jak by na ní měli lidé nahlížet?

 

Logo Dextrum

Outsourcujte logistiku
vašeho e-shopu
profesionálům

Mohlo by vás zajímat

Navštivte nás na konferenci Reshoper

Navštivte nás na konferenci Reshoper

Představte si, že každá koruna, kterou utratíte za logistiku, by se mohla transformovat na dvojnásobek na vašem účtu. Zní to jako pohádka? Zaměřte se na růst s Dextrum Fulfillment. My se postaráme o vaše objednávky od příjmu zboží až po odeslání balíčků a vyřízení vratek. Díky našim robotům s NULOVOU CHYBOVOSTÍ. Srdečně Vás zveme na konferenci Reshoper, kde nás najdete na stánku č. 31. Rádi vám představíme sklad bez chyb ve vychystávání zásilek a kde nadměrné náklady na skladování jsou již minulostí.

číst více
Dokonale pražená, bezchybně dodaná!

Dokonale pražená, bezchybně dodaná!

Ve světě e-commerce je klíčem k úspěchu nejen nabízet zákazníkům to, co chtějí, ale také to dělat efektivně a s minimálními náklady. Mnoho e-shopů se potýká s problémem, že platí za skladové prostory, které nevyužívají na maximum. A to je asi tak stejně užitečné jako mřížkové dveře na ponorce. Ale nebojte se, jsme tu, abychom vás zachránili ze spárů zbytečných „ležáků“ a nebetyčných nákladů na skladování!

číst více