E-15 summit

Dub 1, 2022 | Události a akce

Přední osobnosti světa e-commerce z Česka i zahraničí představily nejnovější trendy, které této oblasti aktuálně dominují, na největší české akci věnované e-commerce, E15 International E-commerce Summit, jež probíhala ve dnech 23. a 24. 3. 2022 v prostorách Martinického paláce na Pražském hradě. Dextrum Fulfillment, společně s prezentací CEO Ivana Richtára o Fulfillmentu s využitím automatizace a robotizace logistiky pro e-commerce, na akci nemohl chybět.

Summit proběhl v zázemí Martinického paláce na Pražském hradě a byla to opravdu nádherná podívaná, která obohatila český e-commerce o nejnovější trendy ze světa logistiky, práva, technologií, inovací, online businessu, start-up projektů i financí. Díky prostorám ale byla akce pro všechny zúčastněné také nezapomenutelným kulturním zážitkem. Organizátorům se velmi povedla a věříme, že i vy si najdete čas a zhlédnete přednášky ze záznamu.

Ivan Richtár, 24.3.2022, IEC summit, Fulfillment s využitím automatizace a robotizace logistiky pro e-commerce

Ivan v prezentaci návštěvníkům přiblížil, jak jsme pomocí robotického Fulfillmentu schopni pracovat efektivněji, spolehlivěji a levněji.

Představil podstatu Fulfillmentu, vysvětlil, proč má smysl o něm přemýšlet a v jakých oblastech může zvýšit úroveň služeb firmy. Mluvil o tom, v jaké fázi je pro podniky efektivní na Fulfillment přejít, co Fulfillment zlepšuje, a co naopak neumí.

Přicházejícím trendem v logistice je robotizace Fulfillmentu. „Robotizovaný Fulfillment propojuje roboty s kybernetickými, počítačovými systémy. Cílem robotizace je umět přenést stereotypní rutinní práci, kterou vykonává člověk, na roboty. Jde zejména o pozice, na kterých role člověka nemá žádnou přidanou hodnotu,“ popsal technologii Ivan. Robotizace v logistice eliminuje nedostatek pracovních sil, zvyšuje efektivitu a produktivitu práce a je spolehlivá.

V závěru představil odborné veřejnosti studii, podle které 57 % top manažerů očekává přímý nárůst investic v oblasti robotiky, 26 % top manažerů bude do robotizace investovat a 10 % ji již využívá.

Také v panelové diskuzi top hráčů českého e-commerce, jíž se účastnili Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz, Martin Kasa, spoluzakladatel firmy Pilulka.cz, Daniel Mareš, CEO WEDO, a také Tomáš Braverman, CEO Heureka Group, kterého se moderátor Marek Bačo, komunikační stratég agentury MediaCom, dotázal: „Tomáši, je něco, co bys rád vzkázal vašim menším i větším koncovým zákazníkům, ve smyslu – tady je trend a tady nám ujíždí vlak, nebo naopak – do tohoto byste měli více investovat, abychom byli pořád e-commerce velmoc?“

A Tomáš zareagoval: „Myslím si, že dává smysl, a to je podle mě to nejdůležitější, si hned na začátku říct, co je core business, čemu se budu sám věnovat, a co není… A to, co není, outsourcovat. Protože těch služeb, které jsou už dnes velmi komunitizované a jsou velmi dobré, jednoduše integrovatelné, je opravdu mraky. Od Fulfillmentu přes e-shopové řešení a tak dále… Služby, které si před 10–15 lety všichni dělali sami, ale dnes to již nedává smysl…“

LEADERS PANEL – 24.3.2022

Celé dva dny mohli diváci sledovat inspirativní přednášky, panelové diskuse a rozhovory s více než 50 speakery z Česka i zahraničí a rovněž se mohli aktivně zapojit do diskusí a networkingu. Pro hosty byl po celou dobu zajištěn catering a zázemí našeho stánku, v němž se snoubila umělecká krása v podobě zdobeného zrcadla s nejmodernějším vybavením skladu Dextrum, který reprezentoval robot AGV s naším regálem. Jeho prostřednictvím jsme i my nechali návštěvníky nahlédnout, jaké jsou trendy skladové logistiky současného tisíciletí. Summit byl zakončen skvělou after party a my děkujeme deníku E15 a organizátorům akce za jejich vstřícnost a pomoc. Dostat 230kilového robota do prostor Pražského hradu se ještě žádnému návštěvníkovi nepodařilo.

Kompletní program najedete na webu akce, společně s živým vysíláním a platformou pro pokládání dotazů.

Také během cateringu byli roboti velkou posilou gastro personálu.

Logo Dextrum

Outsourcujte logistiku
vašeho e-shopu
profesionálům

Mohlo by vás zajímat

Navštivte nás na konferenci Reshoper

Navštivte nás na konferenci Reshoper

Představte si, že každá koruna, kterou utratíte za logistiku, by se mohla transformovat na dvojnásobek na vašem účtu. Zní to jako pohádka? Zaměřte se na růst s Dextrum Fulfillment. My se postaráme o vaše objednávky od příjmu zboží až po odeslání balíčků a vyřízení vratek. Díky našim robotům s NULOVOU CHYBOVOSTÍ. Srdečně Vás zveme na konferenci Reshoper, kde nás najdete na stánku č. 31. Rádi vám představíme sklad bez chyb ve vychystávání zásilek a kde nadměrné náklady na skladování jsou již minulostí.

číst více
Dokonale pražená, bezchybně dodaná!

Dokonale pražená, bezchybně dodaná!

Ve světě e-commerce je klíčem k úspěchu nejen nabízet zákazníkům to, co chtějí, ale také to dělat efektivně a s minimálními náklady. Mnoho e-shopů se potýká s problémem, že platí za skladové prostory, které nevyužívají na maximum. A to je asi tak stejně užitečné jako mřížkové dveře na ponorce. Ale nebojte se, jsme tu, abychom vás zachránili ze spárů zbytečných „ležáků“ a nebetyčných nákladů na skladování!

číst více