Slavnostní otevření 1. robotizovaného Fulfillmentového skladu

Bře 14, 2022 | Události a akce

26. října 2021 proběhlo slavnostní otevření prvního robotizovaného skladu DEXTRUM Fulfillment, a.s. v areálu logistického parku v Paskově.

Slavnostního přestřižení pásky se účastnil také hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., který projektu popřál mnoho úspěchu a s potěšením kvitoval modernizaci v sektoru logistiky, kterou původně průmyslový kraj prochází.
Více než 200 účastníků mělo na místě možnost vidět, jak vypadá práce skladníka, když má k ruce tým robotů. Kdo přišel, mohl si na vlastní kůži vyzkoušet třeba příjem nebo expedici B2C zásilek vůbec prvního klienta Fulfillmentového skladu, kterým se stal provozovatel e-shopu YOURGAME.
Při slavnostním úvodu generální ředitel Ing. Ivan Richtár popsal krátkou historii projektu DEXTRUM: „Za extrémně krátké období několika měsíců se nám podařilo zrekonstruovat původní halu pro průmyslovou hutní a strojírenskou výrobu a uzpůsobit ji našim potřebám. Tak vzniklo zázemí pro poskytování moderních logistických služeb e-shopům, ale také všem výrobním a obchodním společnostem, které hledají pomoc při organizování intralogistiky pro B2B a především B2C segment.“

Speciální požadavky na sklad

Nejprve bylo potřeba vylít dostatečně kvalitní a rovnou novou podlahu, která bude vhodná pro pohyb robotů. Dále byl oddělen prostor do samostatné protipožární zóny, instalovány kompletně nové rozvody elektrické, počítačové a wifi sítě, zaveden nový koncept vytápění a provedeno množství dalších prací, které každá rekonstrukce přináší.

 

Roboti jezdí ke skladníkům

Klíčovým úkolem však bylo vybudování robotizovaného skladu fungujícího na platformě AGV robotů, která komplexně řídí manipulaci ve skladu. Robotizací se mění celý koncept práce, kdy již skladníci nechodí do skladu, ale sklad takzvaně „chodí“ za nimi: regály (racky) jsou dováženy přímo k pracovníkům do určené oblasti, čímž se výrazně zefektivní jak příjem, tak expedice. Celý systém je řízen pomocí vyspělého WMS systému a nástroje pro řízení robotů WES/WCS.

Od analýz po plnou automatizaci

Celé řešení dodala a realizovala skupina KVADOS Group, za kterou při slavnostním otevření vystoupil její generální ředitel Miroslav Hampel. Dodávka, kterou skupina zajišťovala, zahrnovala jak samotné vybudování elektrické i komunikační síťové infrastruktury, tak dodávku robotů pod vlastní značkou myFABER®. Současně samozřejmě skupina dodala komplexní řídicí skladový a robotický systém na platformě produktů mySTOCK® WMS a myFABER®. KVADOS Group se postarala o vypracování celého konceptu řešení, projektové dokumentace, dodávku regálových systému, pracovišť pro kompletaci využívající prvky pick to light a laserových pointerů nebo balicích pracovišť.
„Jedná se o první dodávku takto komplexního řešení zahrnujícího i dodávku robotů, kterou skupina KVADOS Group realizovala, a zvládla to za unikátní dobu 3 měsíců. A to i přes extrémní problémy v dodavatelském řetězci a komplikace s dopravou z Asie, kde si necháváme na zakázku vyrábět část dodávaných technologií“, shrnul Miroslav Hampel.
Realizaci podpořili členové Asociace pro inovace v logistice, z.s., (apil.cz) dodávkou komponent řešení. Sklad v Paskově tak částečně slouží mimo jiné také jako laboratoř a místo pro testování nejmodernějších technologii v praxi.

Laboratoř nejnovějších technologií

Na slavnostním otevření  bylo prezentováno také zařízení Cubiscan 325, které umí snadno a automatizovaně přenášet do systému data o rozměru a váze sortimentu a pořídit fotografii pro následné efektivní řízení logistiky.
Poprvé byl v Evropě představen automatizovaný vozík myFABER® AGV Forklift, který manipuluje s europaletami o váze až 2 tuny do výšky 5 metrů, ale hlavně je schopen s nimi manipulovat a nalézt je s tolerancí +/- 20 cm ve třech směrech proti umístění na navigační mapě.
Návštěvníkům jsme také představili autonomní čisticí stroje značky GS, které na trh dodává společnost BETTAROE Robotics. Tito roboti jsou schopny autonomního provozu, kdy zametají nebo vytírají velké průmyslové plochy bez nutnosti lidské obsluhy.
Unikátem ve střední Evropě je také řešení HAI PICK. To s využitím robotů manipuluje s přepravkami typu KLT nebo papírovými kartony od výrobce HAI Robotics, kterého na evropském trhu zastupuje KVADOS Robotics.
To vše dělá z našeho logistického areálu v Paskově sklad s největším množstvím různých typů robotů instalovaných na jednom místě přinejmenším v Česku a na Slovensku.

Jsme dynamicky se rozvíjející společnost s týmem odborníků na logistiku a Fulfillment. Spolupracujeme s předními českými dodavateli softwarových a automatizačních řešení a nabízíme vám dlouholeté zkušenosti v mnoha odvětvích.
Náš sklad jsme jako první v České republice vybudovali s cílem maximálního využití robotů a automatizace procesů ve Fulfillmentu. Máme odborníky v oblastech analýzy a implementace logistických procesů, optimalizace procesů v logistice a automatizace a robotizace skladových manipulací. Proto jsme schopni nastavit optimální procesy skladování a manipulace i pro váš sortiment. Nabízíme vám možnost propojení a integrace vašich e-shopů nebo ERP systémů pomocí vyspělé elektronické komunikace nebo s využitím intuitivního B2B portálu, kde můžete snadno sledovat, co se s vaším zbožím děje, a zadávat nám úkoly.
Přesvědčte se o našich kvalitách i vy a vyžádejte si nezávaznou schůzku přímo u nás. Rádi vám naše služby představíme blíže.

Ukázka fungování pickovací stanice ve spolupráci s člověkem. Kamerový naváděcí systém eliminuje chybovost personálu na minimum.

Projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future.

Logo Dextrum

Outsourcujte logistiku
vašeho e-shopu
profesionálům

Mohlo by vás zajímat

Navštivte nás na konferenci Reshoper

Navštivte nás na konferenci Reshoper

Představte si, že každá koruna, kterou utratíte za logistiku, by se mohla transformovat na dvojnásobek na vašem účtu. Zní to jako pohádka? Zaměřte se na růst s Dextrum Fulfillment. My se postaráme o vaše objednávky od příjmu zboží až po odeslání balíčků a vyřízení vratek. Díky našim robotům s NULOVOU CHYBOVOSTÍ. Srdečně Vás zveme na konferenci Reshoper, kde nás najdete na stánku č. 31. Rádi vám představíme sklad bez chyb ve vychystávání zásilek a kde nadměrné náklady na skladování jsou již minulostí.

číst více
Dokonale pražená, bezchybně dodaná!

Dokonale pražená, bezchybně dodaná!

Ve světě e-commerce je klíčem k úspěchu nejen nabízet zákazníkům to, co chtějí, ale také to dělat efektivně a s minimálními náklady. Mnoho e-shopů se potýká s problémem, že platí za skladové prostory, které nevyužívají na maximum. A to je asi tak stejně užitečné jako mřížkové dveře na ponorce. Ale nebojte se, jsme tu, abychom vás zachránili ze spárů zbytečných „ležáků“ a nebetyčných nákladů na skladování!

číst více